Proč píšu?

Tyto stránky původně vznikly jako odkaz pro všechny známé i neznámé lidi, kteří se mě často ptají na podobná témata

Je to můj životní styl, moje vášeň, moje znalosti a zkušenosti, můj úhel pohledu. 

Píšu…

➸ Píšu kvůli osvětě a informovanosti v pro mě důležitých tématech.

➸ Píšu, protože chci pomáhat (lidem i planetě). Už pár let cítím, že je to moje poslání a utvrzuje mě v tom fakt, když za mnou chodí sama inspirace klidně ve 3 ráno a nemůžu usnout kvůli formujícímu se článku. Musím vstát z postele a napsat ho, abych pak mohla zase usnout.

➸ Píšu pro lidi, kteří mají podobné životní hodnoty, protože vím, jak mně pomáhá nahlédnout do domácnosti rodin ostatních, zjistit, že nejsem divná a inspirovat se, jak to u nich funguje.

➸ Píšu, protože mě to baví, potřebuju něco dělat, tvořit.

➸ Takže můj blog je takovej můj virtuální svět, kde si odkládám svoje myšlenky, třídím je, ukládám a zároveň si to někdo může přečíst, zamyslet se nad tím, nebo taky nemusí. Každý se svým časem nakládá po svém a tráví ho kde chce.

V našem životě má své důležité místo fyzický i psychický svět

Mysl-emoce a tělo-organismus

Psychosomatika (psyché=duše, sóma=tělo) nám ukazuje, že špatným duševním stavem můžeme onemocnět na tělesné úrovni.  

A funguje to i naopak, hmotné faktory od nepořádku v  bytě, nedostatečná fyzická aktivita nebo nevhodná strava, tím vším ovlivňujeme naše psychické rozpoložení a zdraví.  

Tělo a mysl nelze oddělit

To věděli už naši předkové. Kam ale psychoemocionální rovina sahá? To si možná nedokážeme představit, ale dnes víme, že kvalitu našeho života ovlivňují už například zažité a naprogramováné vzorce z  našeho dětství. 

A to jsme teprve na začátku života

Co na sebe nabalíme v  jeho průběhu? A Co s tím můžeme dělat, když neleze vše ovlivnit?  

Když to nejde na 100% neznamená, že se o to nepokusím. Aneb jak řekl Jan Werich „Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody” nebo spíš výmluvy…

↟↟↟↟↟

Doporučené články