Raw tyčinky na cesty │ DIY

Tohle je už taková tradice před každou delší cestou nebo dovolenou. Raw tyčinky dělám rovnou z celé 1 kg datlové pasty. 

Suroviny:

➸ Datlová pasta slouží jako pojivo (můžete experimentovat i s fíkovou pastou, sušené fíky mají skoro 2x víc vápníku než čerstvé).
Od té doby, co jsem v obchodě se zdravou výživou objevila datlovou pastu, se už nikdy netrápím ani s mixováním namočených datlí do základu na spodek raw dortů.

➸ Suché ingredience podle chuti a vašich výživových preferencí.
Strouhaný kokos, goji, sušené meruňky, kakao, skořice (zkoušela jsem i perníkové koření), ořechy. A ráda tam schovávám konopný protein.

Postup:

➸ Datlovou pastu vždy nakrájím na menší kousky, ať se s ní líp pracuje (ale v létě je celkem měkká a poddajná). Taky záleží na značce, některé jsou tvrdé, jiné krásně měkké.
 
➸ Přidám suché ingredience od oka (v průběhu jsem ještě 2x přisypala, hlavně konopáku, ať je to výživnější pro ty malý mlsouny, má skvělej poměr omega…).
Jindy jsem dávala i skořici, chutná to potom jako perníčky.
 
➸ Trochu práce a funění při vmačkávání ingrediencí a hmota je na světě.
➸ Pečícím papírem nebo něčím jiným (třeba igelitem) vyložím formu (chlebová nebo i plastová krabička posloužila) a do požadované velikosti vytvaruju. Na Vánoce nebo pro mrňata z toho můžete udělat kuličky.
 
➸ Nechám ztuhnout v lednici a poté krájím na tyčinky. Někdy (hlavně v létě) je trochu otlačím z každé strany v kokosu, aby se k sobě moc nelepily (balit každou zvlášť do papíru se mi nechce).
Potom to naskládám do větší krabičky
Na cestování s dětmi si vyrobte raw energetické tyčinky.
Raw energetické tyčinky na cestování s dětmi,
Tyčinky na cestách vydrží dlouho (je tam všechno sušené). A chutnají i dětem, prý dělám nejlepší tyčinky, lepší než kupovaný a to je co říct.
 
Pro nás neodmyslitelná záležitost na cestování s dětmi. Obdoba mých oblíbených kakaových raw tyčinek (1 ks asi za 26 kč), toto je mnohem levnější (1 kg datlové pasty jsem posledně kupovala za 83 Kč) a jako bonus není každá zabalená v plastu.
 

↟↟↟↟↟

Sdílejte na fb:

Doporučené články