Upcyklace pytlů od kávy │ DIY

Jutový pytel od kávy

To se tak necháte inspirovat v té nejlepší místní dětské kavárně V lese. Zajdete si do vyhlášené místní pražírny kam si chodíte pro kávu, objednáte si jako obvykle namletou kávu do moka konvičky a rovnou se zeptáte na jutové pytle od kávy. Usměvavý pán mi ochotně pár pytlů podaruje.

↟ Doma vyperu a ještě vysaju (pouští dost chlupy) a můžu tvořit.

➸ Pohankový polštářek na sezení. Vystřihnu 2x obdelník z pytle od kávy, na stroji amatérsky obšiju, našiju zip, převrátím a mám povlak z jutového pytle hotov.

Dovnitř ušiju ve stejném rozměru polštářek z nějaké látky, kterou mám doma. Vystřihnu 2x obdelník, celý dokola obšiju, ale nechám díru, kterou nasypu pohankové slupky. Až mám polštářek naplněn, zašiju úplně.

➸ Další menší pytel jsem využila jako  na prací prostředky. Nic nešiju, jen najdu vyhovující krabici, která se vejde dovnit, aby to drželo tvar a ohrnu.

➸ Pytel na hračky a plyšáky. Ušila jsem dovnitř z látky vnitřní pytel ve zhruba stejné velikosti, dala ho dovnitř jutového a ohrnula.

➸ A ještě z jednoho velkýho jsem chtěla udělat psí pelíšek (podobně jako u pohankového polštáře, aby se dal tento jutový povlak prát. Jen do vnitřního polštáře místo pohankových slupek bych vyplnila vnitřkem ze starých polštářů, látek, nebo rovnou dala do jutového pytle jen jeden starý velkým polštář.

➸ A taky mě napadla látková taška přes rameno na nákupy. Viděla jsem ji kdysi u někoho, byla myslím z pytle od rýže a dovezená asi ze Srí Lanky. Ale z tohoto jutového pytle by taška nebyla moc příjemná. To nechám na jiný stylový pytel, třeba právě od té rýže (zatím mám od rýže jen malé látkové pytlíky, budu koukat po větších).

↟↟↟↟↟

Sdílejte:

Doporučené články