Barefoot senzorický koberec │ DIY

O příznivých vlivech bosé chůze nebo chůze v barefoot botách jste se dočetli v článku Bosománie, modní hit nebo zdravé neobouvání?

I o tom, proč je vlastně důležitý proměnlivý terén v té dnešní městské džungli, kde je člověkem upravený rovný terén téměř všude (doma i venku).

A proč je vlastně fajn vyrobit si senzorický kobereček doma?

Ušetříte peníze za koupi, zrecyklujete co máte doma nebo co najdete v přírodě a děláte to pro vaše zdraví.

➸ Je to každodenní reflexní masáž a zadarmo.

Vjemy z nohou jsou nesmírně důležité pro mozek.

➸ Je to dobré pro naše nohy a celý pohybový aparát.

Výroba senzorického koberce

Tento je z již nepoužívaného dětského puzzle (dřív využito místo koberce jako izolace od studené země, tlumení dětského dupání a k tomu snadno omyvatelný).

Původně jsem měla v plánu výrobu senzorického koberečku z nepotřebného koberce, který bych nastříhala na kolečka a taky bych z nich skládala bosou stezku pro nohy (a jednoduše schovala potom do krabice).

➸ Tavnou pistolí nalepeno lano, klacky, nařezané korkové špunty, kaštany (vyschlé a nejlíp s tou placatou stranou), mušle. Prostě co doma, venku nebo u někoho najdete. Vím, ta tavná pistole není moc eko, ale je to za účelem upcyklace…

Bosá chůze doma i venku má pro děti blahodárný vliv.
Senzorický "kobereček" v praxi
Doma si můžete vyrobit senzorický kobereček k simulaci rozmanitého terénu.
Vyrobeno z nepotřebného nebo přírodního materiálu.

Doma chodíme naboso 

Dávám do frekventovaných míst mezi futra, ale osvědčilo se před dětskou knihovnu a kolem dětské kuchyňky kudy také chodíme všichni.

A já si jeden dílek z kaštanů dávám s oblibou v kuchyni, kde denně stojím a vařím nebo umývám nádobí (jo, nemáme myčku). A je mi to mnohem příjemnější, než stát furt na rovném.

↟ Já ty různé povrchy prostě miluju. Tak hurá vyrábět!

↟↟↟↟↟

Sdílejte:

Doporučené články